گروه ها جستجو فایل ها تماس با ما پرداخت اینترنتی قبض ورود
  تبلیغات
لینک یادداشت
banooyas
banooyas پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳
عمار نامه: حاج محمد اسماعیل دولابی‌‌ همان طریق آشنایی که استاد گرانقدر عرفان علامه طباطبایی و مرحوم قاضی، داشته‌اند او هم از اسرار آن‌ها پرده برداشته ‏اند:

«سَرَیان فیوضات و خیرات از مسیر حضرت سیدالشهدا علیه السلام است و پیشکار این فضیلت هم، حضرت قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس ‏علیه السلام است. ۱

خواست شیطان بد کند با من ولی احسان نمود
از بهشتــم بــرد بیـــرون بستــه جانان نمود

خواست از فــردوس بیرونـــم کنــد خـــوارم کند
عشق پیدا گشت و از مُلک و مَلَک پرّان نمود

و خود نیز اینگونه به علامه فرموده ‏اند که: «اگر من به جایی رسیده باشم از دو چیز است: قرآن کریم و زیارت سیدالشهدا علیه السلام» ۲

درباره چگونگی تحول روحی و معنوی حاج محمد اسماعیل دولابی خود ایشان چنین می‌‏گوید:

«در روزگار نوجوانی به عتبات عالیات مشرف شدم. آنجا اولین بار بود که طلبه‏‌ها را می‌‏دیدم. بسیار علاقمندشان شدم. خیلی دلم می‌‏خواست که مشغول درس و بحث شوم ولی مشکلات مانع بود از جمله زخم بدنم بود که بسیار آزارم می‌‏ داد.

هر چه به حرم امیرالمؤمنین ‏علیه السلام می‌‏ رفتم خوب نمی‌‏شد، تا اینکه برای زیارت وداع روانه حرم نورانی سیدالشهداء علیه السلام شدم در حالی که توجه به خوب شدن بیماریم نداشتم، قبل از تشرف، شیخی به بنده گفت ناراحت نباش، این‌ها قادرند آنچه را که می‌‏خواهند اینجا به تو بدهند، در تهران به تو بدهند.

به ایران مراجعت کردم... در ایران اولین کسانی که برای دیدن من به عنوان زائر عتباب به منزل ما آمدند دو نفر آقا سید بودند. آن‌ها را به اتاق راهنمایی کردم و خودم برای آوردن وسایل پذیرایی رفتم. وقتی داشتم به اتاق برمی‏گشتم جلوی در اتاق پرده‏‌ها کنار رفت و حالت مکاشفه‏‌ای به من دست داد و در حالی که سفره به دستم بود حدود بیست دقیقه در جای خود ثابت ماندم.

دیدم بالای سر ضریح امام حسین‏ علیه السلام هستم، به من حالی کردند که آنچه را که می‌‏خواستی از حالا به بعد تحویل بگیر. آن دو آقا سید با یکدیگر صحبت می‌‏ کردند و می‌‏ گفتند او در حال خلسه است. از‌‌ همان جا شروع شد. آن اتاق شد بالای سر ضریح حضرت و تا سی سال عزاخانه اباعبدالله ‏علیه السلام بود و اشخاصی که به آنجا می‌‏آمدند بی‌آنکه لازم باشد کسی ذکر مصیبت بکند می‌‏ گریستند.

در اثر عنایات حضرت اباعبدالله علیه السلام کار به گونه‏‌ای بود که خیلی از بزرگان مثل مرحوم حاج ملا آقاجان زنجانی، مرحوم آیت‏ الله شیخ محمد بافقی و مرحوم آیت الله شاه‏ آبادی بدون اینکه من به دنبال آن‏‌ها بروم و از آن‌ها التماس و درخواست کنم با علاقه خودشان به آنجا می‌‏آمدند.»

 
لینک یادداشت
banooyas
banooyas دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳
ازشون پرسیدن چی کار کنیم خالص شیم؟
گفتن عمل مخلصین رو انجام بدید!
اخلاص رو انتخاب کنید!


 
لینک یادداشت
banooyas
banooyas دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۳
تمثال مرحوم دولابى

 
لینک یادداشت
banooyas
banooyas دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۳
شیخ جعفر مجتهدى:ما بدون گریه بر سید الشهدا نمیتوانیم زنده بمانیم.
 
لینک یادداشت
banooyas
banooyas دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۳
مرحوم دولابى:گه نلمحرمى ببینى و خوشت نیاد مریضى,اما وقتى دیدى نا محرمه خوشگله,بگو خداىا تو خوشگل ترى!
 
لینک یادداشت
banooyas
banooyas دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۳
عاشقى که از معشوق بى نشان باشد در عشق خود صادق نبوده.
 
 سالک گفت (6 یادداشت)
ادبیات عرفانی و عرفان اسلامی